Friday, December 6, 2013

Teātru mājaslapu dizains

Darbu ļoti atviegloja nejauši uzietais, jau sastādītais Mehāniskā Apelsīna teātra uzvedumu saraksts - tajā ir atzīmētas 40 teātra izrādes dažādās pasaules vietās (Nacionālā tēātra iestudējums nav iekļauts)


Lielu lomu priekšstata rašanās laikā spēlē pieejamie vizuālie materiāli interneta vietnēs(video, fotogrāfijas, plakātu un bukletu attēli) un teātra mājaslapa, kas reklamē attiecīgo izrādi. Nenoliegšu, ka daudzi no apskatītajiem uzvedumiem, pēc pieejamās informācijas daudzuma un satura, šķita zemas kvalitātes un ar zemu māksliniecisko vērtību, taču kopumā jāatdzīst, ka neatradu neivienu noveles teātra adaptāciju, kura man radītu spilgtu iespaidu un liktos īpaši intresanta un atšķirīga no citām...

 Toties meklējuma laikā apmeklētās mājaslapas izraisīja dažādas emocijas,  no vienaldzības līdz apbrīnai un pat šaubām - vai interneta vietne kurā raugos ir kultūras iestādes mājaslapa?

Līdz šim esmu izmantojusi tikai Latvijas teātru mājaslapas un tās man vienmēr ir šķitušas ērti lietojamas un vizuāli gaumīgas, piemērotas kultūras nozarei, kuru tās pārstāv. Tomēr šoreiz, ciemojoties daudzās ārzemju interneta vietnēs, ne reizi vien nācās pārbaudīt lapas adresi un nosaukumu lai pārliecinātos, ka atrodos īstajā vietā. Nonācu pie secinājuma, ka teātra kultūra nebūt nav visur vienāda, un priekšstats par attiecīgo uzvedumu veidojas jau mirklī kad lasi tā anotāciju šausminoši atbaidošā  mājaslapā :)

Jaunais Rīgas teātris
Dailes teātris

Nacionālais teātris


VS




 Onyx Theater Losandželosā




Lytton theater Herdfordshire England





Renegade Theater Experiment  San Jose

No comments:

Post a Comment